صفحه اصلی / اخبار / برگزاری کارگاه های مهارت افزایی برای دانشجویان مهندسی کامپیوتر

برگزاری کارگاه های مهارت افزایی برای دانشجویان مهندسی کامپیوتر

انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با هدف مهارت افزایی دانشجویان مهندسی کامپیوتر، به ویژه دانشجویان جدیدالورود کارگاه های مختلفی را از روز چهارشنبه، ۱ آبان، به مدت ۸ هفته برگزار می کند.

کارگاه های مهارت افزایی با موضوعات طراحی صفحات وب، MS Office، مفاهیم و کاربردهای وب، همچنین سیستم مدیریت محتوای WordPress  است. مدیرگروه رشته مهندسی کامپیوتر در خصوص این کارگاه ها چنین بیان کردند: این کارگاه ها با دو هدف اصلی برگزار می شود. اول ارتقای سطح دانش عمومی دانشجویان و زمینه سازی برای کسب حداقل مهارت های لازم که یک دانشجوی مهندسی کامپیوتر در ترم اول می بایست داشته باشد و دوم حضور هدفمند و باانگیزه دانشجویان در دانشگاه و مغتنم دانستن زمان. بنابراین برنامه ریزی این کارگاه ها در یک روز انجام شده است تا دانشجویان نهایت استفاده را داشته باشند. به علاوه سعی شده است مدرسان کارگاه ها دانشجویان توانمند و باتجربه سال های بالاتر باشند تا در امر آموزش به دیگر دانشجویان و گروه مهندسی کامپیوتر کمک نمایند. سرفصل و تدریس دانشجویان برای هر کارگاه زیر نظر اینجانب است.

اسماعیلی افزود برای دانشجویان سال های بالاتر نیز کارگاه های دیگری مد نظر است که امکان حضور بری دانشجویان سایر دانشگاه ها نیز وجود خواهد داشت. برگزاری چنین کارگاه هایی دانشجویان را برای جذب شدن به بازار کار آماده تر می کند و ما خوشحالیم دانشجویانی را تربیت می کنیم که قبل از فارغ التحصیلی می توانند شاغل شوند. هیچ وقت به دانشجویان صرفا درس خواندن را توصیه نمی کنم، بنابراین دانشجویان گرامی زمان را نباید از دست بدهند و هر چه زودتر برای ارتقای سطح دانش خود وقت بگذارند، قطعا پشیمان نمی شوند.

مدیرگروه رشته مهندسی کامپیوتر، خانواده های دانشجویان را مورد خطاب قرار داد و چنین گفت: از حمایت خانواده ها و دلسوزی آن ها برای فرزاندانشان سپاسگزارم. همواره سعی می شود کارگاه ها از لحاظ زمان، هزینه و کیفیت تدریس در بهترین حالت ممکن باشند. برگزاری کلاس های فوق برنامه در محیط دانشگاه، از لحاظ هزینه، مسائل فرهنگی و کیفیت تدریس بسیار مناسب تر از کلاس های متفرقه بیرون از دانشگاه است. لذا خانواده های محترم این هزینه را یک نوع سرمایه گذاری برای فرزندان خود بدانند. امیدواریم موجبات پیشرفت و افتخار را برای دانشجویانمان فراهم آوریم.

در پایان اسماعیلی از آقایان موحدی، معینی، حبیبی و خراسانی دانشجویان مدرس کارگاه ها، همچنین جناب آقای دکتر سیدمیرزایی، ریاست محترم دانشکده برای حمایت از برگزاری کارگاه ها تشکر ویژه نمود و بیان کرد همواره پذیرای نظرات سازنده دانشجویان است و اگر برای برگزاری کارگاهی تقاضا باشد، حتما بررسی و اقدامات لازم صورت می گیرد.