صفحه اصلی / اخبار / برگزاری جلسه عمومی آشنایی با مسابقه برنامه نویسی ACM

برگزاری جلسه عمومی آشنایی با مسابقه برنامه نویسی ACM

روز سه شنبه، مورخ ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۸، جلسه عمومی آشنایی با مسابقه برنامه نویسی ACM در دانشکده فنی و مهندسی به همت مدیر گروه محترم رشته مهندسی کامپیوتر و انجمن علمی مهندسی کامپیوتر با حضور پرشور دانشجویان برگزار شد. در این جلسه که با حضور خانم دکتر اسماعیلی برگزار شد، شرکت کنندگان دوره های قبل به معرفی مسابقه و مزایای حضور در آن پرداختند و تجربه حضور خود را با بیان خاطراتی برای دانشجویان عنوان کردند. همچنین تصمیم گیری شد که دانشجویان تا پایان روز یکشنبه ۵ آبان ماه، گروه های خود را تشکیل داده و مشخصات گروه خود را برای مدیر گروه محترم ارسال نمایند تا برنامه ریزی های آتی انجام شود.

مدیر گروه رشته مهندسی کامپیوتر در خصوص مسابقه ACM گفتند: دانشجویان کلیه رشته ها به شرط داشتن توانایی حل مسئله و برنامه نویسی با یکی از زبان های ++C، جاوا و پایتون می توانند در این مسابقه شرکت کنند. ضمنا در مسابقه اصلی گروه ها می بایست ۳ نفری باشند، اما در مرحله انتخابی که به صورت اینترنتی برگزار می شود گروه ها می توانند ۲ نفری نیز باشند. ضمنا تسلط نسبی به زبان انگلیسی مورد نیاز است چرا که سوالات مسابقه به زبان انگلیسی است. مسابقه انتخابی ۷ آذر و مسابقه اصلی ۲۸ و ۲۹ آذر ماه امسال برگزار می شود.

ضمن تشکر از آقایان هواسی، موحدی، رحمانی و خانم بایونی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود، همچنین خانم دکتر اسماعیلی برای حمایت و انگیزه بخشی به دانشجویان، پیشاپیش برای شرکت کنندگان امسال در این مسابقه آرزوی موفقیت می نماییم.