صفحه اصلی / اخبار / گفتگو با پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

گفتگو با پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

قبول شدگان در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های تهران و قم از تجربه تحصیل خود در دانشگاه آزاد اسلامی قم و موفقیت در مقطع کارشناسی ارشد می گویند. خانم مهسا عسکری و آقایان علی وزین اسحاقی حسین چهاردولی در این گفتگو پاسخگوی سوالات هستند.

دانشجویان از تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در دانشگاه آزاد اسلامی قم اعلام رضایت می کنند و خانم عسکری می گویند: «من بدون شرکت در کلاس های کنکور یا خرید کتاب های کمک آموزشی موفق به قبولی در مقطع کارشناسی ارشد شدم. به نظر من آن چه اساتید در کلاس تدریس می کنند، برای موفقیت در کنکور کفایت می کند.»

مهسا عسکری، اساتید با سطح علمی بالا، جوان و باانگیزه را یکی از نقاط قوت دانشگاه و گروه مهندسی کامپیوتر می داند که وجودشان انگیزه بخش بسیاری از دانشجویان است. وی اضافه کرد: «من از انگیزه بخشی اساتیدم در طول تحصیل سپاسگزارم و امیدوارم بتوانم همچنان با انگیزه و تلاش ادامه دهم.»

آقای وزین در پاسخ به این سوال که آیا معدل کارشناسی برای قبولی در مقطع کارشناسی ارشد اهمیت دارد گفت: «معدل کارشناسی من ۱۳٫۷۶ بود. در طول تحصیل، کار هم می کردم و خیلی برای نمره درس نمی خواندم. به نظرم آن چه اهمیت دارد هدفمند بودن است و ایمان داشتن به آن هدف و تلاش مستمر و پیوسته برای رسیدن به آن.»

علی وزین در خصوص امکانات و شرایط دانشگاه آزاد اسلامی قم چنین می گوید: «فضای آموزشی دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های استان از نظر من بهتر و پویاتر است، دانشگاه از اساتید خوب، با سطح علمی بالایی برخوردار می باشد و فرصت ارتقای سطح علمی دانشجویان در کنار اساتید دلسوز بسیار مغتنم است.»

در بین پذیرفته شدگان آقای چهاردولی، متاهل، دارای ۳ فرزند و شاغل، قابل توجه است. ایشان از انگیزه شان برای ادامه تحصیل چنین می گویند: «من برای بهبود وضعیت شغلی یا درآمد بیشتر در محل کار ادامه تحصیل ندادم. مدرک تحصیلی در شغل من تاثیرگذار نیست. علاقه مندی من، رسیدن به مراتب بالاتری از علم و دانش است و این مهمترین انگیزه من برای ادامه تحصیل بود.»

آقای چهاردولی اضافه می کند: «درست است من شاغل هستم، اما شاید جالب باشد که معدل کارشناسی من ۱۸٫۷۸ است. به نظر من با مدیریت درست زمان می توان به همه اهداف در زندگی رسید. به لطف خدا و همراهی خانواده ام تا الان مشکلی برای تحصیل در حین اشتغال نداشته ام.»

ضمن آرزوی موفقیت روزافزون برای خانم عسکری و آقایان وزین و چهاردولی، امیدواریم تمامی دانشجویان عزیز دانشکده فنی و مهندسی با توکل به خدا، تلاش و پشتکار، همچنین انگیزه بیش از پیش در راه رسیدن به اهدافشان قدم بردارند.