صفحه اصلی / اخبار / راه‌اندازی دو رشته تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشکده فنی و مهندسی

راه‌اندازی دو رشته تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشکده فنی و مهندسی

سیدعباس سیدمیرزایی، رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی قم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در قم با بیان اینکه این واحد دانشگاهی برای مهرماه سال جاری در دو رشته تحصیلی مهندسی پلیمر و مهندسی مواد و متالورژی بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می‌پذیرد، اظهارکرد: مهندسی پلیمر از گرایش‌های مهندسی شیمی است که عمدتا به موضوع تولید محصولات پلیمری از جمله لاستیک، پلاستیک، انواع چسب‌ها و رنگ‌ها می‌پردازد. با پیشرفت پژوهش ها این رشته در حوزه پزشکی نیز خدمات ارزنده‌ای در خصوص لنزهای چشمی و دندان‌های مصنوعی دارد‌.

سیدمیرزایی افزود: متقاضی رشته مهندسی پلیمر باید علاقه بالایی به موضوعات شیمی داشته باشد؛ بنابراین فارغ التحصیلان رشته مهندسی پلیمر در مراکز مختلف صنعتی و شیمیایی مشغول به کار می شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم در معرفی رشته مهندسی مواد و متالورژی بیان کرد: رشته مهندسی مواد و متالورژی به شناخت خواص مواد و نحوه استخراج و کاربرد آنها می‌پردازد؛ بنابراین در مهندسی مواد و متالورژی دو علم فیزیک و شیمی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی قم با اشاره به فرصت های شغلی مهندسی مواد و متالورژی گفت: از فرصت های شغلی رشته مهندسی مواد و متالورژی می توان فعالیت در صنایع فولاد، ذوب آهن، صنایع خودروسازی و هوافضا، صنایع نظامی و صنعت نفت و پتروشیمی و …. نام برد.