صفحه اصلی / اخبار / برگزاری اولین جلسه رویداد #flashback در دانشکده فنی و مهندسی

برگزاری اولین جلسه رویداد #flashback در دانشکده فنی و مهندسی

رویداد #flashback با هدف بازگویی داستان های موفقیت یا شکست افرادی است که تمایل به اشتراک گذاری تجربیات خود با دیگران را دارند. اولین جلسه این رویداد در تاریخ ۷ خرداد ۹۸ به همت و پایه گذاری انجمن علمی مهندسی کامپیوتر به مدت ۳ ساعت با حضور ریاست محترم دانشکده فنی و مهندسی، جناب آقای دکتر سیدمیرزایی، مدیرگروه مهندسی کامپیوتر، سرکار خانم دکتر اسماعیلی و جناب دکتر شهیدی نژاد در دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد. اولین جلسه رویداد flashback با استقبال خوب دانشجویان دانشکده مواجه شد و حتی مهمانی نیز از دیگر دانشگاه ها در این جلسه حضور داشتند.

سخنرانان و راویان اولین جلسه آقایان مهندس محمدسینا بروجردی (دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک) و حسن زنجانی (دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر) بودند. مهندس محمد سینا بروجردی عضو مرکز تحقیقات و فناوری چاپ افزودنی دانشگاه تهران، دارنده مدال طلای جشنواره اختراعات سوئیس ۲۰۱۷، نماینده کارگروه پهپاد کشور، صنایع اتحادیه هوایی و فضایی ایران و مخترع طرح آسانسور بالارونده پیچی هستند. همچنین عضویت در تیم فنی کافه بازار از سال ۹۵ تا ۹۷، عضویت در تیم فنی مپفا از سال ۹۶ تا ۹۷، هم بنیانگذار و مدیر محصول استارت آپ پالت و مدیر محصول شرکت با سلام از سال ۹۸ از مهمترین فعالیت های مهندس حسن زنجانی است.

مهندس بروجردی ضمن معرفی خود و بیان مهترین تجربیات و فعالیت هایشان، یکی از دلایل اصلی موفقیت خود را شکست هایشان بیان کردند و فرمودند: «باور دارم اگر شکست ها را تجربه نمی کردم هرگز به چنین موفقیت هایی دست پیدا نمی کردم. این یک شعار نیست. من این را کاملا درک کردم. من در هیچ لحظه ای دست از تلاش برنداشتم. حتی لحظه ای که همه تصور می کردند پروژه من شکست خورده است.» بروجردی، علاوه بر تلاش و پشتکار بی وقفه، ارتباطات موثر، روحیه کار تیمی و همچنین آشنایی با اصول بازاریابی را برای موفقیت در فضای کسب و کار لازم دانستند.

در ادامه جلسه مهندس زنجانی تجربیات خود را در زمینه به دست آوردن فرصت های شغلی در رشته مهندسی کامپیوتر را بیان کردند و از داستان اولین کار پروژه ای خود که نوشتن سایت شبکه مستند  صدا و سیما در دوره دبیرستان بود تعریف کردند و اینکه چگونه به عضویت تیم فنی کافه بازار در دوره دانشجویی درآمدند. وی در داستان استارت آپ حوزه حمل و نقل خود به نام پالت را برای دانشجویان بازگو کردند و اینکه چگونه به دلیل اعتماد بیش از حد در این کار شکست خوردند. زنجانی گفت: «جنگ اول به از صلح آخر. در کارهای تیمی به ویژه استارت آپ ها از ابتدا همه مسائل را از ابعاد مختلف بررسی و تعیین تکلیف نمایید. بیش از اندازه به هم تیمی هایتان اعتماد نداشته باشید. شاید یک نفر از اواسط کار نخواهد ادامه بدهد.» وی افزود استارت آپ ها صرفا یک برنامه کاربردی تحت وب یا موبایل نیستند. بلکه یک استارت آپ باید توانایی مقیاس پذیری داشته باشد و بتواند ارزش زیادی را تولید کند. آن طور که استفاده از آن توجیه پذیر باشد. در پایان ایشان بهترین زمان تشکیل گروه های کاری و انجام تیمی کارها را دوران دانشجویی عنوان کردند و گفتند از شکست نترسید، رو به جلو حرکت کنید و علایقتان را دنبال کنید. اولین جلسه با گرفتن عکس یادگاری شرکت کنندگان خاتمه یافت.