صفحه اصلی / اخبار / جشن روز مهندس در دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد

جشن روز مهندس در دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ جشن روز مهندس در دانشکده فنی و مهندسی با حضور بالغ بر ۲۰۰ دانشجو و مهندس آینده کشورمان برگزار شد. این مراسم همچنین میزبان معاونت محترم آموزش دانشگاه آزاد اسلامی استان قم (جناب آقای دکتر زرگر) و معاونت محترم فرهنگی-دانشجویی (جناب آقای دکتر دخیلی) بود.

در ابتدای مراسم ریاست محترم دانشکده فنی و مهندسی، جناب آقای دکتر سیدمیرزایی به ایراد سخنرانی و ارائه گزارشی از فعالیت ۱ ساله خود در دانشکده فنی و مهندسی پرداختند. ایشان ارتقای وضعیت کارگاه های تخصصی را یکی از مهمترین اهداف خود بیان کردند و خبرهای خوبی در خصوص تجهیز کارگاه های رشته مهندسی برق و افتتاح کارگاه های رشته مهندسی عمران بیان فرمودند. همچنین تخصیص یک کارگاه ویژه را به دانشجویان مهندسی کامپیوتر نوید دادند. به علاوه انجام تغییراتی را در خصوص آتلیه های رشته مهندسی معماری اطلاع دادند. دکتر سیدمیرزایی از تلاش های مجدانه مدیران گروه های آموزشی در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی دانشکده فنی و مهندسی تقدیر و تشکر نمودند و گفتند: “بدون شک پیشرفت دانشکده فنی و مهندسی جز با همکاری و پیگیری مدیران گروه، اعضای هیات علمی و کارشناسان دانشکده میسر نیست”. ایشان دانشکده ای با تجهیزات و امکانات استاندارد آموزشی و پژوهشی را حق دانشجویان دانستند و دانشجویان را نیز به تلاش و پشتکار بیشتر دعوت نمودند.

در ادامه جشن روز مهندس سخنران ویژه مراسم، جناب آقای دکتر مصطفی ملایی به سخنرانی پرداختند. دکتر ملایی فارغ التحصیل  دکترای مدیریت رفتار از دانشگاه تهران، مشاور عالی و عضو شورای راهبردی سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، رئیس مرکزعلمی کاربردی شهرداری قم و عضو هیات علمی دانشگاه هستند. محور سخنرانی ایشان مهارت های لازم در دنیای امروز بود. خلاقیت، مدیریت زمان، همکاری، سازگاری و متقاعد کردن، پنج مهارت اصلی بود که ایشان به آنها اشاره کردند. همچنین دکتر ملایی، برقراری ارتباط موثر، زبان بدن و کارآفرینی را از جمله مباحث مهم برشمردند.

جشن روز مهندس همراه با پاسخگویی به سوالات دانشجویی توسط معاونت محترم آموزش، ریاست دانشکده فنی و مهندسی، مدیر عمران دانشگاه و مدیران گروه همراه بود که موجب شفاف سازی برخی از مسائل شد. همچنین برگزاری مسابقات شاد باعث ایجاد نشاط و هیجان در میان دانشجویان شد. در پایان مراسم نیز از دانشجویان ممتاز آموزشی، فعالین انجمن های علمی، اعضای تیم برنامه نویسی ACM2018، مدیران محترم گروه های آموزشی و کارمندان گرامی دانشکده فنی و مهندسی با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

دانشجویان ممتاز آموزشی – مقطع کارشناسی پیوسته، ورودی ۹۴

 • آقای محمدشهاب حشمتی نیا – رشته مهندسی برق
 • خانم فاطمه امراله – رشته مهندسی صنایع
 • خانم حورا شاکری – رشته مهندسی معماری
 • آقای محمدرضا صفری – رشته مهندسی کامپیوتر
 • آقای سجاد شادمان – رشته مهندسی عمران
 • آقای مهدی محبتی زرنق – رشته مهندسی مکانیک

دانشجویان ممتاز آموزشی – مقطع کارشناسی ناپیوسته، ورودی ۹۶

 • آقای سیدحسین سجادی عطاآبادی – رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار
 • خانم عاطفه کریمی عرب – رشته مهندسی معماری

اعضای تیم برنامه نویسی ACM 2018

 • آقایان احمد رحمانی، علی موحدی و امین هواسی، دانشجویان ترم ۴ و ۶ مهندسی کامپیوتر

فعالین انجمن های علمی و دانشجویان فعال در گروه های فاقد انجمن علمی

 • انجمن علمی مهندسی عمران: آقایان علی معصومی و وحید مهدوی
 • انجمن علمی مهندسی کامپیوتر: آقایان محمدمهدی زحمت کش و محمدرضا صفری
 • انجمن علمی مهندسی معماری: آقایان محمدجواد شیری و محمدحسن تولایی
 • رشته مهندسی صنایع: آقایان سیدشهاب الدین ساجد و لاجوردی
 • رشته مهندسی مکانیک: خانم ها فاطمه استادیان و مهدیه مهاجران

جشن روز مهندس به همت گروه مهندسی کامپیوتر و معماری برگزار شد. در این راستا از دانشجویان خوب و فعال مهندسی کامپیوتر آقایان محمدمهدی زحمت کش، محمدرضا صفری، امیرحسین حبیبی، محمد مسجدی و سید مرتضی حکیم زاده و خانم ها آتنا ولی زاده، نرگس سلطانی موخر، فهیمه حلاجیان قمی و زهرا فهیمی سپاسگزاریم.

عکاسان: زهرا فهیمی – محمد مسجدی