صفحه اصلی / اخبار / استادیار گروه مهندسی کامپیوتر در فهرست ۲ درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت

استادیار گروه مهندسی کامپیوتر در فهرست ۲ درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت

بر اساس آمار منتشر شده ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱ و به استناد آخرین ارزیابی صورت گرفته توسط پایگاه استنادی اسکوپوس با همکاری موسسه الزویر، دکتر مصطفی قبائی آرانی استادیار گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی قم در فهرست ۲ درصد دانشمندان برتر دنیا در فیلد تخصصی شبکه و ارتباطات (محاسبات توزیع شده) معرفی شد.
پایگاه اسکوپوس (Scopus) وابسته به ناشر الزویر (Elsevier)، بزرگترین پایگاه نمایه های استنادی جهان و ابزار مناسبی برای پژوهشگران در حوزه های مختلف است که میزان استنادات مقاله‌ها و کتاب ها به همراه متن آن‌ها را در اختیار قرار می‌دهد. فهرست ۲ درصد دانشمندان برتر دنیا، طبق داده‌های پایگاه علمی اسکوپوس استخراج شده است و براساس شاخص های متعددی از جمله تعداد مقالات تالیفی، ارجاعات، استنادها و سایر شاخص های علمی محاسبه و منتشر می شود.

بر اساس پژوهشی که توسط دانشمندان دانشگاه استنفورد با بررسی و ارزیابی داده های پایگاه اسکوپوس انجام شد، فهرست ۱۰۰ هزار دانشمند پر استناد در تمامی رشته‌ها و نیز دانشمندان دو درصد برتر حوزه‌های علمی شناسایی و معرفی شد. در این گزارش که ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ در مجله PLOS به چاپ رسیده است، عضو هیات علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی قم در لیست دو درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت.

ضمن تبریک به جناب آقای دکتر مصطفی قبایی آرانی و گروه مهندسی کامپیوتر، همچنین دانشگاه آزاد اسلامی استان قم امید است این افتخارات مستمر و آغازی برای تحولات و پیشرفت های بیشتر در دانشکده فنی و مهندسی باشد.

لینک اصلی خبر

لینک اطلاعات بیشتر