صفحه اصلی / اخبار / سومین جلسه رویداد #flashback با تمرکز بر فرصت های کاری گردشگری برگزار شد

سومین جلسه رویداد #flashback با تمرکز بر فرصت های کاری گردشگری برگزار شد

رویداد #flashback برای سومین بار با موضوع گردشگری، فرصت ها و زمینه های کاری در دانشکده فنی و مهندسی در روز ۲۶ آذر ماه با حضور دانشجویان مهندسی کامپیوتر و مدیرگروه محترم برگزار شد. مهمان این رویداد آقای محمد سپهری فعال بازار به ویژه حوزه گردشگری بودند. در ابتدای جلسه، آقای سپهری از فراز و نشیب های داستان زندگی خود گفتند و اینکه راه رسیدن به موفقیت و کسب درآمد بسیار سخت است، اما پول خرج کردن بسیار راحت است. ایشان به دانشجویان صاحب ایده چنین توصیه کردند: “هر کسی ممکن است ایده داشته باشد، ایده ها ممکن است خیلی خوب باشند. اما تا وقتی یک ایده مخاطب نداشته باشد و نیازی را از مخاطب برطرف نکند، ارزش ندارد. شما باید به بازار گوش دهید و ببینید نیازش چیست. اگر چنین نباشد، بازار هم به شما گوش نمی دهد و صدای ایده شما را نمی شوند. حتی اگر برای آن بسیار وقت و هزینه صرف کرده باشید.”

آقای سپهری همچنین دانشجویان را به داشتن اطلاعات نسبی از دیگر مباحث مرتبط با کسب و کار توصیه کردند، به ویژه مباحث حقوقی، روانشناسی، حسابداری و امور مالی. ایشان گفتند: “از مباحث فنی و تخصصی کامپیوتر خوب است که خیلی چیزها را بدانید ولی فراموش نکنید از خیلی از موضوعات دیگر هم باید کمی بدانید. بنابراین در سایر حوزه ها هم مطالعه کنید.”

در انتهای جلسه نیز زمینه هایی از صنعت گردشگری که دارای مشکلاتی است و نیاز به ایده های مبتنی بر فناوری اطلاعات و راهکارهای کامپیوتری در قالب برنامه های تحت وب یا تلفن های همراه دارد توسط آقای سپهری معرفی شدند و  جلسه با عکس یادگاری از حضار شرکت کننده به پایان رسید.