صفحه اصلی / اخبار / حضور فعال تیم دانشجویی مهندسی کامپیوتر در مسابقه کشوری برنامه نویسی مبهم

حضور فعال تیم دانشجویی مهندسی کامپیوتر در مسابقه کشوری برنامه نویسی مبهم

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان قم برای اولین بار در مسابقه کشوری برنامه نویسی مبهم شرکت کردند. دانشگاه صنعتی شریف برای سومین سال، مسابقه‌ کدنویسی مبهم به نام «اسپاگتی» را آذر ماه امسال برگزار کرد تا مهارت شرکت کنندگان را در نوشتن کدهای ناخوانا یا به اصطلاح برنامه نویسان همان کد کثیف (Dirty Code) تخمین بزند. دانشجویان تنها مخاطبان این مسابقه نیستند و برنامه نویسان غیردانشجو نیز می توانند در این مسابقه سالانه شرکت نمایند.

تیم ها می بایست کدهای اسپاگتی سایر تیم ها را رمزگشایی نمایند و خروجی آن ها را متوجه شوند. تیمی که تعداد بیشتری کد را در زمان کمتر کدگشایی کند و کدی که توسط خودشان نوشته شده است توسط تعداد تیم کمتری رمزگشایی شود، امتیاز بالاتری دریافت می کند. امسال ۶۰ تیم از سراسر کشور در این مسابقه ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۸ تیم در مسابقه حضور یافتند و تنها ۲۹ تیم موفق به رمزگشایی حداقل یک برنامه شدند. در این بین تیم دانشگاه آزاد اسلامی استان قم در اولین تجربه حضور خود موفق به کسب رتبه ۲۰ از بین ۴۸ تیم شرکت کننده در روز مسابقه شد.

آقایان متین معینی، امیرحسین حبیبی و عباس مخزومی اعضای تیم اعزامی گروه مهندسی کامپیوتر به سومین دوره مسابقه برنامه نویسی مبهم بودند. ضمن آرزوی موفقیت برای این دانشجویان، امیدواریم سال بعد شاهد حضور تیم های بیشتری در این مسابقه و سایر مسابقات باشیم.